Loading

Вече са ясни наградените от фестивала „Слънце иде”

Проявата се състоя на 28 и 29 юни на откритата естрада в парка на населеното място. Това бе ХІІІ-то поредно издание на феста, в което се състезаваха 968 деца от цялата страна.

В събитието взеха участие 68 певчески, оркестрови и танцови групи, формации, ансамбли, групи за народни обичаи, обреди и словесен фолклор, групи за детски игри за традиционен и обработен фолклор и 111 индивидуални изпълнители.

След обстойно гледане и прослушване журито класира и присъди следните награди за традиционен и обработен фолклор за групи, формации, колективи и индивидуални изпълнители, както следва:

І/. ГОЛЯМА НАГРАДА НА КМЕТА НА ГРАД РАДОМИР

В РАЗДЕЛ “ТРАДИЦИОНЕН ФОЛКЛОР” – КУПА И ДИПЛОМ

СЕ ПРИСЪЖДА НА:

На групите, формациите и индивидуалните изпълнители

при НЧ “Отец Паисий-1919 г.” град Сандански, Област Благоевград

с ръководители: Васил Петров – хореограф

Магдалена Танчева – диригент

ІІ/. ГОЛЯМАТА НАГРАДА НА КМЕТА НА СЕЛО ДРЕН

В РАЗДЕЛ “ОБРАБОТЕН ФОЛКЛОР” – КУПА И ДИПЛОМ

СЕ ПРИСЪЖДА НА:

На танцовите школи и колективи “Зора”

при НЧ “Зора-1895 г.” град Дупница, Област Кюстендил

с художествен ръководител: Диляна Кацарска – хореограф

ІІІ/. ГОЛЯМА НАГРАДА НА НАСТОЯТЕЛСТВОТО НА

НЧ “БЛАГОЙ ПОПОВ-1927 г.” СЕЛО ДРЕН – КУПА И ДИПЛОМ

ЗА ЦЯЛОСТНО ПРЕДСТАВЯНЕ НА ЧИТАЛИЩЕ

СЕ ПРИСЪЖДА НА:

На групите, формациите и индивидуалните изпълнители

при НЧ “Просвета-1903 г.” град Бобов дол, Област Кюстендил

с художествени ръководители: Боян Боянов-диригент на музикалните групи

Димана Боянова-диригент

Александър Седевчов – хореограф

ІV/. СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ – СТАТУЕТКА И ДИПЛОМ

СЕ ПРИСЪЖДА:

1/. За високи постижения в музикалното изкуство на инструменталистите и

музикалните групи при 144 СОУ “Народни будители” град София

с художествен ръководител: Константин Фиданчев

2/. За високи певчески постижения на изплнителите /певици и певци/

при АНПТ “Граовска младост” ОК “Дворец на културата” град Перник

с художествен ръководител: Силвия Симеонова

3/. За високи художествени постижения на групите и индивидуалните изпълнители при НЧ “Благой Попов-1927 г.” село Дрен, Община Радомир, Област Перник

V/. ТРАДИЦИОНЕН ФОЛКЛОР:

А/. КОЛЕКТИВНИ НАГРАДИ:

1/. ДЕТСКИ ФОЛКЛОРНИ ПЕВЧЕСКИ ГРУПИ:

ПЛАКЕТ – І-во място и диплом се присъжда на:

· ДФП шесторка при НЧ “Христо Ботев-1928 г.” с.Копаница, Област Перник

Ръководител: Василка Николова

· ДФП група при НЧ “Васил Левски-1968 г.” с.Рударци, Област Перник

Ръководител: Емилия Александрова

ПЛАКЕТ – ІІ-ро място и диплом се присъжда на:

· ДФП група “Стримона” при НЧ “Асклепион-1998 г.” гр.Кюстендил

Ръководител: Славка Петрова

· ДФП трио “Момино цвеке” при НЧ “Победа-1923 г.” с.Овчарци

Община Сапарева баня, Област Кюстендил

Ръководител:……………………

ПЛАКЕТ – ІІІ-то място и диплом се присъжда на:

· ДФП група “Джумалийчета” при НЧ “Н.Й. Вапцаров-1866 г.”

град Благоевград

Ръководител: Иван Кацарски

2/. ДЕТСКИ ФОЛКЛОРНИ ТАНЦОВИ ГРУПИ:

ПЛАКЕТ – І-во място и диплом се присъжда на:

· ДФТ група “Мераклийче” при НЧ “Христо Ботев-1928 г.”

с.Копаница, Община Радомир, Област Перник

Ръководител: Василка Николова

ПЛАКЕТ – ІІ- ро място и диплом се присъжда на:

· ДФТ група при НЧ “Искра-1954 г.”

с.Михнево, Община Петрич, Област Благоевград

Ръководител: Йордан Николов

ПЛАКЕТ – ІІІ-то място и диплом се присъжда на:

· ДФТ група “Кръшно хорче” НЧ “Н.Й. Вапцаров-1927 г.”

с. Мосомище, Община Гоце Делчев, Област Благоевград

Ръководител: Надя Атанасова

3/. ДЕТСКИ ФОЛКЛОРНИ ГРУПИ ЗА НАРОДНИ ОБИЧАЙ И ОБРЕДИ:

ПЛАКЕТ – І-во място и диплом се присъжда на:

· ДФ група при НЧ “Христо Ботев-1940 г.” с.Ярджиловци

Ръководител: Лиляна Филипова

за обичая “Прощапулник”

ПЛАКЕТ – ІІ-ро място и диплом:

Не се присъжда

ПЛАКЕТ – ІІІ-то място и диплом се присъжда на:

· ДФ група “Таласъми по налъми”

НЧ “Христо Ботев-1928 г.” кв.Върба, гр. Радомир, Област Перник

Ръководител: Йорданка Михайлова

за драматизациите на: “Косе босе”

“Отишла баба за дренки”

“Баба и внуче”

4/. ДЕТСКИ ФОЛКЛОРНИ ГРУПИ ЗА СЛОВЕСЕН ФОЛКЛОР:

ПЛАКЕТ – І-во място и диплом се присъжда на:

· ДФГ при НЧ “Отец Паисий-1927 г.” с.Извор, Община Радомир

Ръководители: Димана и Боян Боянови

ПЛАКЕТ – ІІ- ро място и диплом се присъжда на:

· ДФГ “Пазители на традицията”

при НЧ”Слово-1922 г.” с.Петрово, Община Сандански, Обл.Благоевград

Ръководител:………………………..

ПЛАКЕТ – ІІІ-то място и диплом се присъжда на:

· ДФГ при НЧ”Васил Левски-1916 г.”

с.Кленовик, Община Радомир, Област Перник

Ръководител: Корнелия Дойчева

· ДФГ при НЧ “Народна просвета-1945 г.”

с.Червена могила, Община Радомир, Област Перник

Ръководител: Росица Хайдукова

5/. ДЕТСКИ ФОЛКЛОРНИ ГРУПИ ЗА ДЕТСКИ ИГРИ:

ПЛАКЕТ – І-во място и диплом се присъжда на:

· ДФГ при НЧ “Христо Ботев-1940 г.” с.Ярджиловци, Област Перник

Ръководител: Лиляна Филипова

· ДФГ при НЧ “Пробуда-1937 г.” с.Кладница, Област Перник

Ръководител: Румяна Свиленова

ПЛАКЕТ –ІІ-ро място и диплом се присъжда на:

· ДФГ “Сладкодумчета” при НЧ “Христо Ботев-1928 г.”

кв.Върба, гр.Радомир, Област Перник

Ръководител: Йорданка Михайлова

ПЛАКЕТ – ІІІ-то място и диплом се присъжда на:

· ДФГ при НУ “Архим Зиновий” гр.Радомир, Област Перник

Ръководител: Снежана Михайлова

Б/. ИНДИВИДУАЛНИ НАГРАДИ:

ЗЛАТЕН МЕДАЛ И ДИПЛОМ

СЕ ПРИСЪЖДА НА:

1/. СЛАВЯНКА ЯНКОВА – хуморист НЧ”В. Левски” с.Рударци, Обл.Перник

2/. ВИКТОРИЯ ГРОЗДАНОВА – хумор НЧ “В. Левски-1968 г.”с.Рударци, Обл.Перник

3/. ВИКТОР ГЕОРГИЕВ –разказвач НЧ”Светлина-11936г.” с.Прибой, Обл.Перник

4/. ВИКТОРИЯ ДОБРЕВА – разказвач НЧ”Просвета-1903 г.” гр.Бобов дол

СРЕБЪРЕН МЕДАЛ И ДИПЛОМ:

СЕ ПРИСЪЖДА НА:

1/. ЕМИЛИ ИВАНОВА – разказвачка НЧ”Светлина-1936 г.” с.Прибой, Обл.Перник

БРОНЗОВ МЕДАЛ И ДИПЛОМ:

СЕ ПРИСЪЖДА НА:

1/. РАЯ ЙОРДАНОВА – разказвачка НЧ”От.Паисий-1927 г.” с.Извор, Обл.Перник

2/. МАКСИМИЛЯН ЛЮБЧЕВ – разказвач НЧ “От.Паисий-1927 г.”

с.Извор, Област Перник

VІ/. ОБРАБОТЕН ФОЛКЛОР:

А/. КОЛЕКТИВНИ НАГРАДИ

1/. ДЕТСКИ ФОЛКЛОРНИ ПЕВЧЕСКИ ГРУПИ:

ПЛАКЕТ – І-во място и диплом се присъжда на:

· ДФП група “Мераклийче”

при НУ “Архим Зиновий” гр.Радомир, Област Перник

Ръководител: Лиляна Симова

· ДФП група “Граово”

при НЧ “Васил Левски-1968 г.” с.Рударци, Област Перник

Ръководител: Емилия Александрова

ПЛАКЕТ – ІІ-ро място и диплом се присъжда на:

· ДФП дуо Емануела Стойкова и Гергана Георгиева

при ОУ”Христо Ботев” гр.Сапарева баня, Област Кюстендил

ПЛАКЕТ – ІІІ-то място и диплом се присъжда на:

· ДФП трио при НЧ “Св.Иван Рилски”

с.Мрамор, Район “Връбница, Столична голяма община

2/. ДЕТСКИ НАРОДНИ ОРКЕСТРИ:

ПЛАКЕТ – І- во място

Не се присъжда

ПЛАКЕТ – ІІ-ро място

Не се присъжда

ПЛАКЕТ –ІІІ то място

Не се присъжда

3/.ДЕТСКИ ТАНЦОВИ КОЛЕКТИВИ И ФОРМАЦИИ:

ПЛАКЕТ – І-во място и диплом се присъжда на:

· ДТ колектив “Майсторите на танца” – до 18 г.

при НЧ “Пробуда-1922 г.” с.Драгичево, Област Перник

Худ.р-тел: Красимир Димитров

· ДТ колектив “Младост” до 12 г.

при НЧ”Христо Ботев-1952 г.”

с.Кавракирово, Община Петрич, Област Благоевград

Худ.р-тел: Йордан Николов

ПЛАКЕТ – ІІ-ро място и диплом се присъжда на:

· ДТ група “Майсторите на танца”

при НЧ “Христо Ботев – 1928 г.” кв.Върба, гр.Радомир, Област Перник

Худ.р-тел: Станислав Станимиров

= 5 =

· ДТ колектив “Подгорче” НЧ”Антон Попов-1948 г.”

с. Яворница, Община Петрич, Област Благоевград

Худ.р-тел: Илия Живков

ПЛАКЕТ – ІІІ-то място и диплом се присъжда на:

· ДТ колектив “Кръшно хорце”

при НЧ “Н.Й. Вапцаров-1927 г.” с.Мосомище,

Община Гоце Делчев, Област Благоевград

Худ.р-тел: Надя Атанасова

· ДТ колектив “Ритъм” при НЧ “Св.св.Кирил и Методий-1890 г.”

гр.Костинброд, Област София

Худ.р-тел:…………………………

· ДТ колектив при НЧ “Миньор-2006 г.”

гр.Бобов дол, Област Кюстендил

Худ.р-тел: Асен Колев

4/. АНСАМБЛИ ЗА НАРОДНИ ПЕСНИ И ТАНЦИ:

ПЛАКЕТ – І-во място и диплом се присъжда на:

· ДЮТ ансамбъл “Майсторите на танца” – до 18 г.

при НЧ “Пробуда-1922 г.” с.Драгичево, Област Перник

Худ.р-тели: Красимир Димитров – хореограф

Владислав Тодоров – муз.ръководител

· ДТ школа към АНПТ “Гайтани”

с.Първомай, Община Петрич, Област Благоевград

Худ.р-тел: Йордан Николов

ПЛАКЕТ – ІІ-ро място и диплом се присъжда на:

· ДФ ансамбъл “Люлин” – Район “Люлин” град София

Худ.р-тел: Даринка Владимирова

ПЛАКЕТ – ІІІ-то място и диплом:

Не се присъжда

Б/. ИНДИВИДУАЛНИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ:

ЗА ИЗКЛЮЧИТЕЛНИ ПОСТИЖЕНИЯ:

ЗЛАТЕН МЕДАЛ И ДИПЛОМ – се присъжда на:

1/. МОНИКА ХРИСТОВА – за певческо изкуство

2/. ДЕНИСЛАВ ДАНАИЛОВ – за танцово изкуство

при НЧ “Просвета-1903 г.” гр.Бобов дол, Област Кюстендил

ЗЛАТЕН МЕДАЛИ И ДИПЛОМ:

1/. ПЕВИЦИ/ПЕВЦИ

1/.Славена Шлякова – с.Кавракирово, Общ.Петрич, Област Благоевград

2/.Катерина Иванова – с.Калище, Общ.Ковачевци, Област Перник

3/.Ирена Асенова – с.Кленовик, Община Радомир, Област Перник

4/.Благовест Стефанов – НЧ”Миньор” гр.Бобов дол, Област Кюстендил

5/.Светослав Николаев – СОУ”Св.св.Кирил и Методий” гр.Радомир, Област Перник

6/.Емануела Стойкова- с.Овчарци, Общ.Сапарева баня, Област Кюстендил

7/.Гергана Георгиева-с.Овчарци, Общ.Сапарева баня, Област Кюстендил

8/.Ива Пенева-с.Ясеново, Общ.Казанлък, Област Стара Загора

9/.Шерим Мейн Асан-с.Ясеново, Общ.Казанлък, Област Стара Загора

10/.Александрина Иванова – НМУ”Любомир Пипков” гр.София

11/.Маргарита Зарева – НЧ”Искра-1960г.” кв.Изток, гр.Перник

= 6 =

12/.Натали Пламенова-НУ”Архим.Зиновий” гр.Радомир, Област Перник

13/.Ани Светославова-НУ”Архим.Зиновий” гр.Радомир, Област Перник

14/.Лора Панайотова – НЧ”Отец Паисий-1919” гр.Сандански, Област Благоевград

СРЕБЪРЕН МЕДАЛ И ДИПЛОМ:

1/.Стефани Георгиева – с.Кладница, Област Перник

2/.Боряна Андреева – НУ”Архим. Зиновий” гр.Радомир, Област Перник

3/.Божидара Николова – НЧ”Искра-1960г.” кв.Изток, гр.Перник

4/.Валентина Русимова – НЧ”Искра-1960 г.” кв.Изток, гр.Перник

5/.Габриела Миланова – кв.Върба, гр.Радомир, Област Перник

6/.Райна Пърличкова- НЧ”Отец Паисий-1919 г.”гр.Сандански, Област Благоевград

7/.Елена Георгиева-НЧ”Отец Паисий-1919г.” гр.Сандански, Област Благоевград

8/.Елиза Николова – с.Рударци, Област Перник

9/.Десислава Пешева – с.Рударци, Област Перник

10/.Ина Христова – с.Дрен, Област Перник

11/.Мойсей Георгиев-ОК “Дворец на културата” гр.Перник

12/.Маргарита Георгиева – НЧ”Просвета-1903 г.” гр.Бобов дол, Обл.Кюстендил

БРОНЗОВ МЕДАЛ И ДИПЛОМ:

1/.Димитрина Ресенска-НЧ”Н.Й.Вапцаров-1866 г.” гр.Благоевград

2/.Елена Коева – НЧ”Асклепион-1998 г.” гр.Кюстендил

3/.Христина Колева – НЧ “Асклепион-1998 г.” гр. Кюстендил

4/.Василена Терзийска – НЧ”Отец Паисий-1919 г.”гр.Сандански, Обл.Благоевград

5/.Вергиния Гюрова – НЧ”Отец Паисий-1919 г.” гр.Сандански, Обл.Благоевград

6/.Велизар Дюлгеров – НЧ”Отец Паисий-1919 г.” гр.Сандански, Обл.Благоевград

2/.ИНСТРУМЕНТАЛИСТИ:

ЗЛАТЕН МЕДАЛ И ДИПЛОМ:

Не се присъжда

СРЕБЪРЕН МЕДАЛ И ДИПЛОМ:

1/.Методи Методиев – тамбура –НЧ”Просвета-1903г.” гр.Бобов дол,Обл.Кюстендил

2/.Моника Христова-тамбура – НЧ”Просвета-1903г.” гр.Бобов дол, Обл.Кюстендил

3/.Виктория Добрева-тамбура-НЧ”Просвета-1903 г.” гр.Бобов дол, Обл.Кюстендил

4/.Ивет Николова-тамбура – НЧ”Просвета-1903г.” гр.Бобов дол, Обл. Кюстендил

5/.Божидар Христов-гъдулка -144 СОУ”Народни будители” гр.София

6/.Емануил Цонев – дудук – 144 СОУ”Народни будители” гр.София

7/.Франческо Йонкински – дудук – 144 СОУ “Народни будители” гр.София

БРОНЗОВ МЕДАЛ И ДИПЛОМ:

1/.Даниел Цветанов – кларинет – 144 СОУ “Народни будители” гр.София

2/.Стефан Цветанов – гайда – 144 СОУ “Народни будители” гр.София

3/.Алекса Денчева – тамбура – 144 СОУ “Народни будители” гр.София

4/.Ивета Петрова – тамбура – 144 СОУ “Народни будители” гр.София

5/.Мария Георгиева – тамбура – 144 СОУ “Народни будители” гр.София

6/. Елен Борисов – тамбура – с.Извор, Област Перник

източник:mirogled.com


radomironlinecom